Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Wójt Gminy Braniewo apeluje, aby w związku z utrzymującym się mrozem, mieszkańcy zwracali szczególną uwagę na osoby, które przebywają bądź mogą przebywać w nieogrzewanych pomieszczeniach, pustostanach, a także na osoby starsze, chore i samotne.

Jeśli wiemy, że takie osoby potrzebują pomocy prosimy o zawiadomienie pracowników Urzędu Gminy tel. 55 644 0300 lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 55 644 0314. Można dzwonić również na numery 112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 997 – Policja, informując o osobach potrzebujących wsparcia. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, że szybka informacja uruchomi działania odpowiednich służb, co może uratować komuś życie lub zdrowie. Zwracajmy uwagę na prawidłowe korzystanie z urządzeń grzewczych i poprawny stan przewodów kominowych. Stare piece mogą doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy apelują, aby do ogrzewania pomieszczeń używać sprawnych urządzeń.

Reagujmy, gdy widzimy na ulicy, czy gdzieś pod drzewem siedzące lub leżące osoby, będące pod wpływem alkoholu.

Tomasz Sielicki