Wójt Gminy Braniewo apeluje, aby w związku z utrzymującym się mrozem, mieszkańcy zwracali szczególną uwagę na osoby, które przebywają bądź mogą przebywać w nieogrzewanych pomieszczeniach, pustostanach, a także na osoby starsze, chore i samotne.

Jeśli wiemy, że takie osoby potrzebują pomocy prosimy o zawiadomienie pracowników Urzędu Gminy tel. 55 644 0300 lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 55 644 0314. Można dzwonić również na numery 112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 997 – Policja, informując o osobach potrzebujących wsparcia. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, że szybka informacja uruchomi działania odpowiednich służb, co może uratować komuś życie lub zdrowie. Zwracajmy uwagę na prawidłowe korzystanie z urządzeń grzewczych i poprawny stan przewodów kominowych. Stare piece mogą doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy apelują, aby do ogrzewania pomieszczeń używać sprawnych urządzeń.

Reagujmy, gdy widzimy na ulicy, czy gdzieś pod drzewem siedzące lub leżące osoby, będące pod wpływem alkoholu.

Tomasz Sielicki