W dniu 16.02.2012r., odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w roku 2011.

Spotkanie zapoczątkowało powitanie przybyłych gości a następnie przeprowadzono pokaz multimedialny obrazujący działalność braniewskiej Państwowej Straży Pożarnej w roku minionym. W odprawie uczestniczył szef wojewódzki strażaków z Olsztyna Pan st. bryg. Jan Słupski /Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie/ oraz samorządowcy w osobach: Radna Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Urszula Zakrzewska, V-ce Starosta Bogdan Pochodaj, Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, Burmistrz Fromborka a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh. Krystyna Lewańska, Wójt Gmin: Braniewo – Tomasz Sielicki, Wiczęta – Bogusław Szczerba, Władysław Kołakowski przedstawiciel WZK Starostwa Powiatowego w Braniewie. Komendant Powiatowy PSP kpt. Władysław Szczepanowicz złożył podziękowania władzom powiatu oraz dla przedstawicieli miast i gmin naszego powiatu za wsparcie udzielane komendzie PSP.
W roku 2011 jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu braniewskiego odnotowały
1492 zdarzeń, co stanowi wzrost w porównaniu do lat wcześniejszych. Od roku 2006 liczba interwencji jaka podejmowana jest przez siły i środki ochrony przeciwpożarowej przekracza 1000 zdarzeń. W porównaniu z rokiem 2010 ilość zdarzeń wzrosła o 305 interwencji. Braniewscy strażacy usytuowali się na trzecim miejscu o pod względem ilości zdarzeń na terenie województwa co ukazuje jak wiele zdarzeń ma miejsce na terenie powiatu braniewskiego oraz jak wiele pracy wymaga służba i działalność pożarnicza.