Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

STAWKI ZA ODPADY 2021

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie dokumentu elektroicznego będzie możliwe do dnia 26 lipca 2021 r.

W minioną sobotę odbyła się uroczystość poświęcenia Kapliczki pw. św. Marii i Wojciecha w Brzeszczynach.

Na uroczystości obecni byli fundatorzy: Pani Maria i Pan Wojciech Hołownia, wykonawcy kapliczki: Pan Piotr Pastuszuk i Pan Mirosław Czarnecki, Sołtys Pan Paweł Szakiewicz, ks. Piotr Babski i liczni Mieszkańcy Brzeszczyn.

Podczas uroczystości nie zabrakło przemówień, podziękowań i symbolicznych upominków.

Wójt Gminy Braniewo podziękował fundatorom i osobom, którzy się przyczynili do tego, że w miejscowości Brzeszczyny znajduje się znak kultu religijnego.

Pan Wojciech Hołownia wielokrotnie podkreślał, że wybudowana kapliczka jest symbolem ostoi oraz wspólnego zintegrowania się mieszkańców Brzeszczyn.

Dzięki środków własnych a także przychylności Prezesa Zarządu PERiG Pana Roberta Mirkowskiego oraz Spółki PERiG, za co bardzo serdecznie dziękujemy, udało się zagospodarować przestrzeń wokół kapliczki. Od dziś teren jest uporządkowany i zadbany.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek, miłe rozmowy i przyjemnie spędzony czas.

Brawo mieszkańcy Brzeszczyn !

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372